43

İTÜ Batı Müziği Kulübü

Misyon: İstanbul Teknik Üniversite’sinde batı müziği ile uğraşan veya eğitimini almak isteyen arkadaşlarımızla, insan hayatının vazgeçilmezi olduğuna inandığımız “müzik” çatısı altında toplanıyoruz.

 

Vizyon: Müzikle uğraşmanın insana kattığı bilinç, bakış açısı, çoklu zeka ve yaratıcılık ile donanmış, müzik kültürüyle beslenmiş, girişken, cesur, pozitif ve başarılı mezunlar verilmesine katkı sağlamak

 

İTÜ Batı Müziği Kulübü, 2004 yılında kurulmuş olan İTÜ Klasik Müzik Kulübü’nün 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında içerik ve etkinlik konusunda revizyona gitmesiyle birlikte aldığı isimdir. İTÜ Ayazağa Kampüsü merkezli bir kültür sanat kulübü olarak yaptığı etkinliklerle başta İTÜ’lüler olmak üzere, üniversite öğrencilerini batı müziği kültürüyle tanıştırmayı amaç edinmiştir. Açık Sahne, Klasik Müzik Dinletileri, gönüllü ve yetkin kulüp üyelerince verilen enstrüman eğitimleri gibi kulüp faaliyetlerinde üniversiteli öğrencilerin yeni ufuklar edinmesi, hayata ve mesleklerine daha farklı perspektiften bakabilme becerisi kazanması hedeflenmektedir. Kulüp, yorucu teknik üniversite sürecinde soluklanmak isteyen binlerce üniversiteliye açık etkinlikler düzenleyerek stresli geçen eğitim hayatına tatlı ve tazeleyici molalar sunmaktadır.

 

Kulüp Danışman Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Emine Beyhan Yeğen

Kulüp Odası: Kültür ve Sanat Birliği Binası