43

İTÜ Müzikal Topluluğu

2010 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi KSB bünyesinde faaliyet gösteren kulübümüz İTÜ'de bir ilke imza atmış olup dans, müzik ve tiyatro alanlarının buluştuğu bir topluluktur. Kulübümüz eğitmenlerimiz ile her yıl düzenli olarak 4 gösteri çıkarır.

 Bunlardan ilki olan Açılış Konseri,  kulübümüzü yeni İTÜ öğrencilere tanıtmak ve de seyircilere güzel bir akşam yaşatmak için yapılan bir etkinliktir.

Güz dönemi boyunca hazırlandığımız ve dünyaca ünlü müzikallerden özenle seçtiğimiz şarkıları sergilediğimiz etkinliğimiz ise Müzikal Gecesidir. Her yıl ayrı konsept ile seyircilerin karşısına çıktığımız bu etkinliğimiz bu sene Battle of Musicals temasında olup ünlü müzikaller birbiriyle yarıştırılmış ve seyirci kazananı belirlemiştir.

Üçüncü etkinliğimiz olan 14 Şubat Sevgililer Günü Konseri seyircilere aşk şarkıları ile sıcak ve tatlı bir ortam sağlar. Bazense ilginç şarkılar ve özel performanslar ile seyirciyi eğlendirir ve güldürür.

 Bahar dönemi sonunda ise her yıl farklı bir müzikali baştan sona seyirciye sunulur. Şu ana kadar Sidikli Kasabası, Addams Family, Hairspray, Hair, Damdaki Kemancı gibi dünyaca ünlü müzikaller sergilenmiştir.

 Tüm üyelerin ve eğitmenlerin canla başla çalıştığı, dekordan kostüme her detayın düşünülüp yapıldığı,  üyelerin sadece kulüp içinde değil kulüp dışında da hep beraber vakit geçirdiği, unutulmaz arkadaşlıkların başladığı, sıcacık bir ailedir İTÜ Müzikal Topluluğu.

 

Kulüp Danışman Öğretim Üyesi: Gürcan Koçan

Kulüp Odası: İTÜ Ksb Binası