43

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Kulübü

Kulübün çeşitli ve temel amaçları:

> Bölüm içi dayanışmayı artırıp, insanların ilk senelerinde birbirlerini daha hızlı tanımalarına yardımcı olma.

>Bölümün geleceğini ve detaylarını, yeni kazanmış kişilere aktarma.

>Teknik geziler ile mesleki bilgi edinme ve sosyal etkinliklerle ileride aynı mesleği yapacak insanları kaynaştırma.

Geleneksel olarak ise her dönem açılışında 'Tanışma Çayı' etkinliği altında yeni katılan insanları eskiler ile tanıştırarak, yenilerin ihtiyaç durumunda bilgi alabileceği güzel bir ortam oluşturmak.

MMMG: Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Günleri yani MMMG öğrencilerin şirketlerde ne tarz işler yapacağını bir nevi tersten teknik gezi ile anlamalarına yardımcı oluyoruz. Bunu da MMMG ile 2-3 gün süren bir etkinlik kapsamında yaparak, şirketlerde çalışan kişilerin ki özellikle mühendislerin doğrudan katılımı ile gerçekleştiriyoruz.

En temel geleneğimiz ise baharın getirdiği sıcaklık ile finaller öncesinde 'Sucuk Partisi' isminde bir etkinlik ile dönemin stresini atıp, dönemi kapatmaktır. Bu etkinliğimiz 2009 yılında bölüm hocaları tarafından başlatılmış olup, öğrenciler tarafından her sene tekrar edilmektedir.

Çeşitli etkinliklerimiz arada olmasına rağmen, hiçbiri gelenekselmiş etkinlikler değillerdir.

Not: 5 adet fotoğraf içerisinde 3 farklı yıldan çekilmiş Sucuk Partisi fotoğrafları var. Sınıf ortamında çekilmiş MMMG fotoğrafı var. Son olarak da bir defa gerçekleştirmiş olduğumuz ve kampüs çapında bir etkinlik olan Voscreen söyleşisinden bir adet fotoğraf karesi var. Teknik geziler ve İKZ ile yaptığımız fotoğrafları fotoğraf sınırından kaynaklı olarak sizlere aktaramıyorum. İyi çalışmalar dilerim.

 

Kulüp Danışman Öğretim Üyesi: Yrd. Doç. Dr. Şeref SÖNMEZ

Kulüp Odası: İTÜ KMB Kantin Arkası / Ortabahçeye bakan odalar